UPOZORNĚNÍ: NA RANČI PROBÍHÁ REKONSTRUKCE. SLUŽBY JSOU OMEZENÉ. PLNÝ PROVOZ OD ROKU 2016 !!!   Ranch Fantasie a Chalupa FORMANKA se nachází v obci Mlázovy, v nádherném prostředí předhůří Šumavy, mezi městy Klatovy a Sušice. Jeho okolí je turisticky zajímavé a přitahuje stále více zájemců. Každý si zde najde to, co potřebuje a hlavně si odpočine od každodenního shonu a zapomene aspoň na pár dní na své problémy a starosti. Při pobytu v přírodě si uvědomí, že život může být jiný a hezčí, a že se svým partnerem, nebo svými kamarády a dětmi, zažije něco neopakovatelného a bude se rád vracet na místa, která ho naplnila potřebnou energií do dalších dnů.

Tento kraj je bohatý na přírodní krásy a památky a nabízí návštěvníkům aktivní odpočinek. Oblast Pošumaví má podle informací nejhustší síť značených cyklotras v rámci Plzeňského kraje a rovněž i množství značených pěších turistických tras. Okolí Mlázov je rovněž ideální pro vyjíždky na koních. Koně je jedna ze služeb ranče a ježdění není pro ubytované povinné.  Jezdecké trasy máme připravené jak pro pokročilé jezdce, tak i pro začátečníky.

Ale Ranč Fantasie nejsou jen koně. Je to klid, pohoda a nerušená a zajímavá dovolená. Jen obec Mlázovy je plná aktivit a rozhodně se tu nudit nebudete. Naproti ranče je areál Pohádkové chalupy s expozicí sktřítků a strašidel, což si rádi prohlédnou i mnozí dospělí. O kousek dál se můžete občerstvit, naobědvat a pobavit při zábavě v místním stylově zařízeném country saloonu U Podkovy. Aby nám po dobrém obědě vytrávilo zajdeme se podívat do zámeckého Holiday Parku, kde si zahrajeme obří kuželky, šachy, nebo člověče nezlob se. Na výrobě těchto her se podíleli místní řezbáři a zpracování má vysokou úroveň. Pak si v klidu projdeme, nebo projedeme na dvoukolkách segway zámecký park a na závěr se zastavíme v recepci zámku na dobrou kávu, zmrzlinu, nebo nápoje různého druhu.

A když nám zbyde ještě nějaká energie, vyrazíme do vedlejší obce Bernartice. Tady se nachází lamafarma s názvem LamaDorádo. No a vzít s sebou lamu na tůru, je neobyčejný zážitek.

A co po návratu? Nechat si ujít krásný věčer, je jistě velká škoda.V areálu ranče je možno rozdělat oheň a využít různé možnosti. Venkovní ohniště, udírna, rošty a rožeň, jsou vám denně k dispozici. A prší-li klubovna ve stylu divokého západu vám poskytne stejnou službu. A máte-li pozvanou návštěvu a nechcete být rušeni, čeká na vás přímo v chalupě velká místnost s krbem s názvem Formanka, jako stvořená pro oslavy narozenin, různých setkání a pod.

Pro romantiky máme nedaleko ranče vybudované malé indiánské tábořiště. Zde se dá přespat tak,jako kdysi indiáni i s ohništěm ve stanu. Zvláště vhodné pro rodiny s dětmi. 

Okolí Mlázov, je zajímavé velkým množstvím historických památek. Doporučujeme města Klatovy i Sušice a dále hrady Rábí, Velhartice, Klenová a Kašperk. Další možnosti a tipy vám doporučíme až vás poznáme, neboť vás nebudeme posílat tam, kde vás to bude třeba nudit.

 

 

 

 

 

 

Letní zážitkové pobyty pro dětí

Již několik let pořádáme na našem ranči pobyty malých kolektivů dětí (4 - 6  ve věku 9 - 17 let). Ubytované jsou v rekreační chalupě ve třech pokojích, které jsou plně vybavené. Zde mají rovněž zajištěno i celodenní kvalitní stravování.  Mohou se těšit na bohatý program zaměřený mimo jiné i na keltskou historii, vyzkouší si přespání v přírodě v originálním indiánském týpí a naučí se jezdit na koni pod vedením zkušených instruktorů. Přijeďte se k nám podívat a  přesvědčit na vlastní oči, v jakých podmínkách bude Vaše dítě trávit báječné prázdniny.

Celková cena pobytu je 4 500Kč na dítě 

Na případné dotazy rádi odpovíme na tel. čísle 727 895 383.

 

ranch, fantasie, fantazie, mlázovy, kolinec, klatovy, koně, vyjížďky, plavení, léto, ubytování

ranch, fantasie, fantazie, mlázovy, kolinec, klatovy, koně, vyjížďky, plavení, léto, ubytování

ranch, fantasie, fantazie, mlázovy, kolinec, klatovy, koně, vyjížďky, plavení, léto, ubytování